Loader
 

Czym się kierować przy wyborze brykietu kominkowego?

Informacje o brykiecie

poznaj wiedzę o brykiecie jako źródle ciepła w Twoim domu
pasek logo

Czym się kierować przy wyborze brykietu kominkowego?

Wybór odpowiedniego materiału opałowego nie jest tak łatwą sprawą. Trzeba wziąć pod uwagę zarówno jego jakość, jak i aspekty ekologiczne. Doskonałym wyborem jest zakup brykietu drzewnego, który podobnie jak pellet, jest wysoce przyjazny dla środowiska. Musisz jednak wiedzieć, że tego rodzaju materiał opałowy występuje w różnych odmianach. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru brykietu kominkowego? Tego dowiesz się, czytając przygotowany przez nas artykuł.

Czym jest brykiet kominkowy?

Jest to materiał opałowy, który powstaje na wskutek prasowania wysokociśnieniowego. Obróbce zostają poddane organiczne materiały, odpady drzewne takie, jak trociny czy ścinki. W ich budowie wykorzystać można także odpady z produkcji rolnej. Jest to ekologiczny materiał opałowy. Do jego produkcji nie wykorzystuje się chemikaliów, jak na przykład kleje czy inne podobne substancje, których palenie jest szkodliwe dla przyrody. Kolejnymi zaletami wykorzystania brykietu kominkowego jest:
– generowanie bardzo małej ilości spalin i popiołu,
– zachowanie stałej temperatury spalania,
– duża kaloryczność – materiału nie trzeba tak dużo, aby dostatecznie dogrzać przestrzeń.

Czym się kierować przy wyborze brykietu kominkowego?

Zwróć uwagę na skład oraz miejsce pochodzenia brykietu RUF. Niektóre produkty mogą powstać nie tylko z obróbki drewna, ale też na przykład płyt MDF. Takie produkty nie są “czyste”, co oznacza, że mogą zawierać substancje klejące i resztki lakierów. Koniecznie także sprawdź, czy materiał pochodzi z tartaku, stolarni bądź fabryki mebli. Sprawdź, z jakiego drzewa został wykonany brykiet kominkowy. W naszej ofercie dostępny jest materiał: dębowy, sosnowy i brzozowy.

Kolejne aspekty, na jakie trzeba zwrócić uwagę

Koniecznie sprawdź takie parametry materiału opałowego, jak jego kaloryczność. Im wyższa wartość, tym mniejsze zużycie paliwa do ogrzania budynku. Bardzo ważny jest także wybór kształtu i wielkości brykietu drzewnego. Wałki oraz większe kostki świetnie nadają się szczególnie do kominków ozdobnych w salonie.