Choose language: PL EN DE IT
UWAGA! Zmieliśmy nasz adres. Po szczegóły zapraszamy do działu Kontakt

O brykiecieCo to jest brykiet kostka RUF?


brykiet pdjJest to gatunek brykietu wykonany na niemieckich prasach hydraulicznych „RUF”, stąd jego inna nazwa „brykiet RUF”. Wymiary kostki to około 155 / 65 / 100 [mm], z czego ostatni wymiar jest ruchomy i możliwy do dowolnej, w pewnym zakresie, regulacji. W większości maszyny są jednak kalibrowane pod osiągnięcie masy jednej kostki brykietu na poziomie 0,83 kg. Jest to związane ze standardem pakowania po 12 sztuk brykietów w worku i łączną wagą 10 kg.

Ze względu na bardzo wysoką siłę prasowania, w połączeniu z dobrą frakcją i jakością surowca, brykiet ten jest znacznie lepszy od produktów w kształcie walca. Spala się dłużej ze względu na gęstość i wielkość.Jak powstaje brykiet RUF?


Trociny, z jakiej produkowany jest brykiet z naszej oferty powstają w wyniku obróbki suchej tarcicy, z której produkowane są docelowo meble czy np. podłogi. Jest to materiał czysty, bez kory, klei itp. Trocina odciągana jest pneumatycznie i trafia do silosa buforowego (przed tym jest jeszcze domielona na płynach bijakowych). Tak przygotowana mieszanka trafia bezpośrednio do pras hydraulicznych – brykieciarek.

Trociny nie mają kontaktu z ziemią, po za tym przemieszczają się pneumatycznie do hermetycznie zamkniętych, szczelnych silosów, eliminując kontakt z jakimikolwiek zanieczyszczeniami z zewnątrz.

W wielu dostępnych tanich brykietach na rynku trociny są zanieczyszczone np. piaskiem, ponieważ przewożone są z placów na produkcję, nie wspominając o odpadach typu mdf, płytach wiórowych i innych. To wszystko powoduje większą ilość popiołu i niską kaloryczność.

Nasze brykiety produkowane są z czystych odpadów poprodukcyjnych. Nikt nie wycina lasów pod ich produkcję. Brykiet jest produktem w 100% ekologicznym o tzw. zerowym bilansie CO2 – a więc brykiet wydziela taką samą ilość dwutlenku węgla jaką roślina pobiera w czasie procesu fotosyntezy. Drewno w postaci szczap, jakim pali się w kominkach czy piecach to produkt wycinany na te potrzeby z lasu. Brykiet zaś to w zasadzie odpad, który jest tym, co w drewnie najbardziej wartościowe.