Loader
 

O Firmie

W Paleko stawiamy na jakość

od 2007 roku

Firma PALEKO – Ekologiczne Materiały Opałowe s.c. rozpoczęła swoją działalność w październiku 2007 roku od małego magazynu wielkości 100 m2 i 48 ton towaru.

W myśl zasadzie, że szeroko rozumiane pojęcie jakości jest dla nas najważniejsze, pozyskiwaliśmy nowych klientów i z każdym rokiem sprzedaż naszych produktów była coraz większa.

Dziś, dzięki unikalnemu podejściu do każdego klienta i profesjonalnej obsłudze, jesteśmy jednym z największych sprzedawców detalicznych peletu i brykietu drzewnego w naszym regionie.

historia-paleko

Misja Paleko

Misję, jaką obraliśmy sobie od samego początku, to sprzedaż produktów przyjaznych dla środowiska, które muszą zapewnić naszym klientom satysfakcje od początku do końca.

Niezadowolenie ze złej jakości trwa znacznie dłużej niż radość z niskiej ceny

Polityka jakościowa

Większość obecnie oferowanych u nas produktów, to materiały które posiadamy od wielu lat. Charakteryzują się one powtarzalnością i wysoką jakością. Nowe produkty muszą spełniać określony zakres wytycznych zanim trafią do sprzedaży. Współpracujemy wyłącznie z producentami, którzy posiadają własną trocinę drzewną, co ogranicza do minimum ryzyko związane z jakością produktu finalnego.

Zanim produkt trafi do naszej oferty, przechodzi testy w następujących etapach:

Pierwszy etap to analiza surowca z jakiego jest produkowany, gdyż zależy nam na produktach czystych, czyli pozbawionych całkowicie kory, nie wspominając o mdfie, piasku, płycie itp. Takich produktów w ogóle nie bierzemy pod uwagę!

Drugi etap to jakość samego produktu. Zarówno pellet jak i brykiet musi pozostawiać śladowe ilości popiołu, który nie może ulegać spiekaniu w temperaturach panujących w palenisku.

W przypadku pozytywnych wyników, produkt trafia do naszej oferty.

Działania społeczne