Choose language: PL EN DE IT
UWAGA! Zmieliśmy nasz adres. Po szczegóły zapraszamy do działu Kontakt

Palniki na pellet


Są to urządzenia grzewcze, które dzięki swojej technologii i sterowaniu, spalają paliwo w praktycznie automatycznym procesie. Pellet drzewny poprzez podajnik kierowany jest z zasobnika do komory spalania. Tam następuje jego automatyczne rozpalanie, praca i wygaszanie.


Palnik na biomasę to doskonała alternatywa głównie do oleju opałowego. Modernizacja kotłowni olejowej charakteryzuje się bardzo szybką stopą zwrotu. W przypadku dużych instalacji powyżej 100-150 kW i cenach oleju na poziomie 4 zł. brutto za litr, zwrot z inwestycji może nastąpić nawet po kilku miesiącach. Przedstawia to poniższa kalkulacja:


Kalkulacja zysku z modernizacji kotłowni olejowejolej opałowy
pellet
1000 litrów – 4000 zł. brutto.*
2 tony - 1900 zł. brutto.**


Zysk: 4000 zł. – 1900 zł. = 2100 zł. brutto.* - Średnie ceny oleju opałowego na 2012 rok.

** - Ceny pelletu drzewnego LAVA PREMIUM, z najwyższymi normami jakości.Kwota 2100 zł. brutto na każde 1000 litrów oleju opałowego. Ile oleju spalacie Państwo rocznie? Ile tym samym tracicie pieniędzy? Warto przekonać się, ile można zaoszczędzić paląc pelletem. Z pomocą przyjdzie poniższy kalkulator oszczędności:


Kalkulator oszczędności
Jest to znakomite rozwiązanie dla m.in. piekarni, spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych, suszarni, hoteli, szkół, obiektów wielkopowierzchniowych jak również klientów indywidualnych. Cała modernizacja jest bardzo prosta. Polega wyłącznie na wymianie palnika z np. olejowego na pelletowy. Czynnością, która jest również zalecana w przypadku dużych instalacji grzewczych jest otwarcie układu zamkniętego poprzez zastosowanie w najwyższym jej punkcie zbiornika wyrównawczego.

Palniki na pellet można zastosować do większości kotłów olejowych, gazowych lub na paliwa stałe w małych gospodarstwach domowych i wielotysięcznych powierzchniach grzewczych. Największym atutem jest możliwość podłączenia urządzenia bez konieczności drogich przeróbek w obecnej instalacji.


Oferujemy Państwu w tym zakresie usługę kompleksową tj.:

  • oględziny kotłowni,
  • dobór najlepszego rozwiązania technicznego,
  • montaż,
  • dostawa paliwa,
  • serwis

po za tym oferujemy również:

  • finansowania inwestycji poprzez leasing,
  • finansowanie w programie „PALNIK W PELLECIE”***

*** - nie płacicie Państwo za modernizację kotłowni. Rozliczenie następuje w pellecie w ustalonej cenie i ilości opału (oferta kierowana dla dużych palników min. 100 kW - firmy).


Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani wymianą palnika, zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Po oględzinach kotłowni i ocenie możliwości technicznych, przygotujemy ofertę na kompleksową modernizację urządzenia grzewczego. Po modernizacji kotłowni nie muszą się Państwo obawiać braku paliwa. Jako największa w kujawsko-pomorskim hurtownia pelletu i brykietu drzewnego gwarantujemy stałe i płynne dostawy paliwa do każdego z naszych klientów.

Nasza oferta obejmuje palniki peletowe firmy Pellas X. Bydgoszcz i województwo kujawsko-pomorskie zyskało tym samym kolejnego dystrybutora - firmę Paleko s.c.