Choose language: PL EN DE IT
UWAGA! Zmieliśmy nasz adres. Po szczegóły zapraszamy do działu Kontakt

Historia i cel


Firma PALEKO – Ekologiczne Materiały Opałowe s.c. rozpoczęła swoją działalność w październiku 2007 roku. Od samego początku stawialiśmy na rozwój, poszerzanie naszej oferty i poszukiwanie najlepszych polskich dostawców biomasy. Od tamtego czasu po dziś dzień staramy się być liderem na rynku biomasy przetworzonej w naszym regionie. Liczy się dla nas przede wszystkim satysfakcja klienta, wynikająca nie tylko z jakości, ale również ceny naszych produktów.


Misja


Misję, jaką obraliśmy sobie od samego początku naszej działalności jest przekonanie polskiego społeczeństwa, że proponowane przez nas paliwa, takie jak pelety, czy brykiet drzewny są niezwykle łatwe w zastosowaniu, a jednocześnie przyjazne dla środowiska.


Polityka wagowa i jakościowa


Szukamy dla Państwa towarów z całego kraju, które są najlepsze jakościowo, a jednocześnie najkorzystniejsze cenowo. Przykładamy wyjątkowo dużą dbałość do wagi opakowań i jakości oferowanych przez nas produktów.


Zanim produkt trafi do naszej oferty na stałe, przechodzi testy w następujących etapach:


Pierwszy etap to analiza surowca z jakiego jest produkowany, gdyż zależy nam na produktach czystych, czyli pozbawionych całkowicie kory, nie wspominając o mdfie, piasku, płycie itp. Takich produktów w ogóle nie bierzemy pod uwagę!

Drugi etap to jakość samego produktu. Zarówno pellet jak i brykiet musi pozostawiać śladowe ilości popiołu, który nie może ulegać spiekaniu w temperaturach panujących w palenisku.

W przypadku pozytywnych wyników produkt trafia do naszej oferty na stałe.

Waga brykietu i peletu jest przez nas wyrywkowo analizowana. Dokonujemy pomiaru wagi kilku worków lub całych palet. Jeżeli zdarzy się różnica wag poniżej 2% nominalnej, producent jest o tym informowany, a towar reklamowany. Jeżeli waga zaś jest powyżej 2% nominalnej, jest to z korzyścią dla Państwa. Jako ciekawostkę można dodać, że przez 3 lata handlujemy towarem, którego wagę opakowania podawaliśmy jako 10 kg. a średnia ważona z tony wyniosła 10,5 kg. W rezultacie otrzymywaliście Państwo 1050 kg faktycznego opału. Produkt ten ciągle jest w naszej ofercie i nie podnosimy ceny mimo „nadwagi” produktu!

Wspieramy


Jako firma od ponad roku staramy się również działać dobroczynnie. Uczestniczymy w licytacjach na rzecz WOŚP, wspieramy Domy Dziecka. Zachęcamy również Państwa i inne firmy do takich działań. Erich Fromm powiedział „Nie jest bogaty ten, kto dużo ma, lecz ten kto dużo daje”.


wspieramy wspieramy wspieramy wspieramy wspieramy wspieramy wspieramy wspieramy wspieramy wspieramy wspieramy