Loader

Pal Ekologicznie
i Ekonomicznie!

Wszystko z gwarancją sprawdzonego towaru
i z dostawą jakiej oczekujesz!

Pal Ekologicznie
i Ekonomicznie!

Wszystko z gwarancją sprawdzonego towaru
i z dostawą jakiej oczekujesz!

Wybierz ofertę dla siebie

i ciesz się z oszczędności

Pelet drzewny dębowy, sosnowy lub mieszany w ofercie Paleko obejmuje wyłącznie produkty o najwyższych możliwych parametrach spalania…

Brykiet dębowy, sosnowy, brzozowy lub mieszany (łączący buk z dębem) sprawdzą się niemal w każdym rodzaju pieca…

Wałek z trocin dębowych to wysokie parametry spalania – niewielka zawartość popiołu, wysoka wartość opałowa, jak również niska wilgotność…

Oferta Paleko obejmuje wiele dodatkowych produktów – środki czyszczące do kominków, rozpałki, butle gazowe…

Ekologiczne materiały opałowe

Przedsiębiorstwo PALEKO – Ekologiczne Materiały Opałowe s.c. powstało z troski o środowisko naturalne, a także z chęci promowania paliwa z biomasy. Zajmujemy się sprzedażą odpowiednio przetworzonej trociny, znajdującej zastosowanie zarówno w małych, przydomowych instalacjach, jak też w obiektach dużej energetyki systemowej. Naszą misją jest przekonanie polskiego społeczeństwa, że proponowane przez nas paliwa, takie jak pellety, czy brykiet do kominka, są niezwykle łatwe w zastosowaniu, a jednocześnie przyjazne dla środowiska. Jeżeli poszukujecie Państwo doświadczonego partnera, który niezawodnie dostarczy Wam ekologiczne paliwa grzewcze – trafiliście pod właściwy adres.

Biopaliwa

Biopaliwa, podobnie jak odnawialne źródła energii, stanowią konkurencję dla paliw kopalnianych, których złoża są ograniczone, a ceny coraz wyższe. Unia Europejska nakłada na Państwa, będące jej członkami ograniczenia dotyczące emisji dwutlenku węgla oraz gazów cieplarnianych. Międzynarodowe przepisy dotyczące szeroko pojętej ekologii i ochrony środowiska stają się z roku na rok coraz bardziej restrykcyjne na całym świecie. Wszystkie te czynniki sprawiają, że rozwój rynku oraz technologii odnawialnych źródeł energii staje się w Polsce nie tylko pożądany, ale wręcz nieunikniony.

Pelet i brykiet

Biopaliwa, takie jak pelet, czy brykiet kominkowy stają się coraz bardziej popularnym źródłem energii wśród Polaków. Zarówno ekologiczne, jak i ekonomiczne korzyści płynące z ich zastosowania, czynią je niezwykle atrakcyjną alternatywą dla używanego do tej pory powszechnie oleju opałowego, czy gazu. Kupno urządzeń, które wykorzystują OZE, uznawane jest za doskonałą inwestycję, charakteryzującą się najniższym stopniem ponoszonego ryzyka w perspektywie długookresowej.

Poznaj PALEKO

i naszą jakość

W pierwszej kolejności…

Stawiamy na jakość! Dlatego w nasza oferta znajdziesz tylko najlepsze produkty z Polski.

Następnie testujemy …

Każdy produkt z naszej oferty musi spełnić określone parametry. Trocina z jakiej jest wykonany musi być czysta i powtarzalna, a zawartość popiołu po spaleniu poniżej 0,5%.

Analiza jakości…

Nowo wprowadzany asortyment, poza zgodnością z badaniami i weryfikacją producenta, testowany jest przez naszych klientów w małych i dużych instalacjach grzewczych. To ich opinia ostatecznie zadecyduję o produkcie.

Testy…

W bardzo nielicznych przypadkach, materiał nie spełnia oczekiwania klienta, podyktowane jest to najczęściej niepoprawnymi ustawieniami urządzenia grzewczego. W takim przypadku towar automatycznie podlega wymianie lub zwrotowi. Zawsze stoimy po stronie naszych klientów.

Po testach produkt trafia do stałej sprzedaży …

W przypadku pozytywnej weryfikacji, produkt trafia do naszej oferty na stałe. Niezmiennie każda dostawa jest analizowana w celu zachowania powtarzalności wyrobu.

A teraz dowiedz się…