Choose language: PL EN DE IT
UWAGA! Zmieliśmy nasz adres. Po szczegóły zapraszamy do działu Kontakt

Jak wybrać dobry pelet?


Dobry pelet to podstawa przygotowania się do sezonu grzewczego. My, jako firma weryfikujemy gatunki peletu, jakie znajdują się w naszej ofercie. Poddajemy je kontroli wewnętrznej, testom, analizom składu itp. To bardzo ważne! Tym samym dajemy Państwu gwarancję, że opał z naszej oferty jest jakościowo dobry i sprawdzony.

Niemniej jednak zawsze zalecamy próby i sprawdzenie naszego peletu przez Państwa w Państwa piecach, kominkach itp i upewnienia się, czy wszystko jest w porządku (nastawy i parametry każdego z urzadzeń naszych klientów są inne i inaczej moga reagować na okreslone gatunki peletu). W przypadku pozytywnych wyników prób mogą mieć Państwo pewność, że można zamówić większą partię. Nam, jako firmie nie zależy na tym, aby za wszelka cenę sprzedać Państwu produkt, a wyłącznie na Państwa zadowoleniu i satysfakcji, a tym samym udanej współpracy.


Czego należy się wystrzegać przy zakupie peletu:


Pelet to rodzaj opału, którego jakość i każde niedoskonałości kocioł czy palnik szybko zweryfikuje, a zmartwiony klient wypowie wtedy powszechnie znaną w branży frazę: "Ostatni raz kupiłem tam pelet".

Proszę wyobrazić sobie sytuację, kiedy to piec czy palnik staje w ciężką zimową noc, a przez Państwa próbę zaoszczedzenia 100-200 złotych jest postój urządzenia, czyszczenie, często kłucie, albo nawet oczekiwanie na serwis, bo problemu nie można usunąć samemu. To bardzo częste sytuacje. Klienci tacy trafiają następnie do nas, żeby zakupić dobry pelet i mieć wymarzony spokój.

Jako doświadczona firma rozmawiamy z klientami, którzy chcą kupić pelet, doradzamy im, wspólnie staramy się wybrać najlepszy gatunek pod daną instalacje. Zwykle zachęcamy do próby na 100-200 kg (z reguły na jeden pełny zasyp zasobnika). Dopiero wtedy można wstępnie ocenić czy wszystko dobrze się spalało i czy warto wypróbować inny rodzaj peletu z naszej oferty w celu osiągnięcia jeszcze lepszych rezultatów.

Najpewniejsze pelety, które w większości przypadków można wybrać "w ciemno", to takie, które posiadają certyfikat i normy jakości, są wizualnie dobrze przygotowane i pozbawine cech, o których wspominaliśmy w tym artykule. Takie pelety dają gwarancję dobrego i bezproblemowego palenia. Jak sami często powtarzamy:

Po to kupujecie Państwo kocioł automatyczny, żeby mieć jak najmniej pracy zimą w kotłowni, a nie po to, żeby ją tam spędzić.